Iškilminga Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų „AUKSINIS FENIKSAS“ ceremonija 2017 m. lapkričio 27 d. Vilniaus rotušėje.

 

Feniksas, pasak mitologijos, yra atgimimo paukštis, kuris savo ciklo pabaigoje susidegina ir vėl atgimsta iš pelenų. Naujasis Feniksas surenka senojo pelenus į kiaušinį ir saugo jį. Manyta, kad šio paukščio pasirodymas reiškia gerovę ir aukštą moralės lygį valstybėje. Fenikso mitas ryškiai atspindi Lietuvos kultūros centrų veiklą, vystymąsi ir svarbą tiek mažoms bendruomenėms, tiek ir visai valstybei. Susideginimą ir nuolatinį atgimimą simbolizuoja kultūros centrų išskirtinė, nuosekli, intensyvi veikla, kuri kinta ir lyg atgimsta iš naujo keičiantis poreikiams, aplinkai ar vertybinėms nuostatoms.

Tauta ir jos kultūra gali būti atvira, kviečianti eksperimentams ir naujovėms tik tuomet, kai garantuoja savo tradicijų ir jau sukurtų vertybių stiprumą. Kultūros centrai atgimsta nuolat, nes tai būtinybė ir vienas svarbiausių mūsų valstybės kultūros projektų.

 

Kaip klostysis Halos ir Ahmado gyvenimas Lietuvoje nuspręsti galime mes - forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą.

Pasirodymas vyks spalio 21 d. 13 val. Palangoje, Kurhauzo 3-iajame aukšte, teatro palėpėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga). Renginys nemokamas. Daugiau: www.fb.com/events/1874266419554339

Forumo teatras – tai interaktyvus būdas kelti visuomenei aktualias problemas, apie jas diskutuoti ir ieškoti optimalių sprendimų.

Po pasirodymo diskusijoje kartu su ekspertais aptarsime situaciją ir bandysime spręsti mums visiems opius klausimus.

Forumo teatro sumanytojas Augusto Boal teigė, kad forumo teatrą praktikuoti gali bet kas, net ir aktoriai. Forumo teatro grupės “4ROOMS” atveju taip ir yra - tai profesionalūs aktoriai, dramos edukatoriai, turintys ir savo pilietinę poziciją, ir gebantys išgirsti kitą nuomonę, ir pasirengę aktualius klausimus diskutuoti su auditorija meninėmis formomis.

Trupę sudaro: Teatro ir kino aktorius, renginių režisierius Mantas Cegelskas, teatro ir kino aktorė Irena Jankutė, aktorius Valentinas Krulikovskis, dramos edukatorė, lektorė, taikomųjų teatro metodų ekspertė Raimonda Agnė Medeišienė.

Renginį organizuoja Všį "Europos namai" kartu su NNVBO platforma pagal projektus "Žiniasklaida vystymuisi" (Media4development), remiamą Europos Sąjungos, „Jaunimo švietimas apie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus (DVT) iki 2030 m.: DVT‘30 jaunimas“, finansuojamą iš LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos ir LADDER re-grantingprogram (www.ladder-project.eu).