Jurginės Palangoje 2020

Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.

Nuo seniausių laikų palangiškiai ant Birutės kalno – paleoastronominės stebyklos vietoje, rinkosi pažymėti kalendorines šventes. Viena iš svarbiausių buvo Pergubris – Jorė – Jurginės. Čia sugužėdavo žmonės ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš visos Lietuvos bei Kuršo. Tradiciją atgaivino Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis ,,Mėguva” prieš 30 metų. Kasmet Palangą garsina gaivus folkloro ansamblių susibūrimas, patrauklus savo tradicijomis ir populiarumu.

Šiemet Šv. Jurgis atrakins Palangos žemę be skambančių eitynių, gražiausių dainų ant Birutės kalno, Šv. Mišių aukojimo prie Šv. Jurgio koplyčios, ratelių ir šokių siautulio, žirgų prajodinėjimo, tradicinės kiaušinienės ir duonos kepimo, smako deginimo.

Birutės parke gamtą šlovins tik paukščių sutartinės. Šv. Jurgio prašome, kad jis nukreiptų audros debesis, atvertų mums duris į sveikesnį gyvenimą, kad kitais metais savo gyvenimą vėl galėtume nuspalvinti kelione į gyvybės vešėjimo meto pradžią su senųjų tradicijų interpretacijomis mūsų Palangoje.

Daugiau nuotraukų iš 2019 metų šventės galite rasti čia.