Forumas „Kultūros jūra“

2020 m. gegužės 29 d. Palangos kurhauzo salėje įvyks pirmasis Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuojamas forumas „Kultūros jūra“. Tikimės, kad tai taps gražia ir turininga pradžia panašaus tipo kultūros bendruomenės susitikimams Palangoje.

Forumas vadovaujasi šūkiu - „Kultūros jūra: panirti/išnirti/atsinaujinti“. Šiuo šūkiu keliame sau ir dalyviams tikslus persvarstyti savo vaidmenį kultūros sektoriuje, savo vidinį indėlį, būvį, santykį su kultūra bei įgyti naujų patirčių ir žinių.

Ilgametėje praktikoje pastebėjome, kad kultūros sektoriaus darbuotojai susiduria su kasdieniais kūrybiškumo, kritinio mąstymo, streso valdymo iššūkiais. Kultūros vartotojų auditorija, bendruomenė reikalauja vis didesnės kokybės, aukštesnės vertės, įdomesnių kultūros renginių.

Dažnai sprendžiant šias problemas tenka išsiversti tik minkštųjų gebėjimų, idėjų generavimo pagalba, o tam, kad būtų pasiekti renginių kiekybiniai ir kokybiniairodikliai, darbuotojams tenka paaukoti daug laiko ir pastangų. Dažnas kultūros darbuotojas teigia, kad pats nebesilanko renginiuose, nes tampa persisotinęs ir pervargęs, nebegali priimti naujos informacijos. Tai sukelia kultūros srities darbuotojų vakuumo efektą.

Šis forumas siekia suburti pajūrio kultūros srities darbuotojus iš biudžetinio ir nebiudžetinio sektoriaus į vienos dienos forumą, kuris padėtų spręsti kultūros darbuotojų gebėjimų gerinimo ir streso mažinimo problemą. Forumo metu profesionalūs lektoriai dirbs kūrybiškumo, kritinio mąstymo, streso mažinimo temomis pasitelkdami šiuolaikiškus metodus.

Forumą „Kultūros jūra“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktinis asmuo: kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė, el. p. projektaiŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 868845727.

 

PASVEIKINK JŪRĄ PALANGOJE

 

Nuo 2016 m., kasmet, liepos mėn. pabaigoje Palangoje rengiama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama prisidedant prie nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, kurios pagrindinis tikslas – telkti visuomenę – NVO, bendruomenes, savivaldybes, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą.

Socialinės akcijos metu Baltijos jūrą pirmą kartą pamatė daugiau nei du tūkstančiai vaikų. Vaikai (7-12 metų amžiaus) iš visos Lietuvos kiekvieną vasarą nuoširdžiai priimami Palangoje. Jų laukia dviejų dienų programa, kurios svarbiausia dalis – pirmasis susitikimas su jūra.

Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ yra kurorto savivaldybės atsakas į Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą jungtis prie iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ bei padovanoti šalies vaikams nepamirštamų vasaros akimirkų. Kartu tai yra visų palangiškių dovana vaikams, kurie dar nė karto neturėjo galimybės pamatyti jūros.

Nuo ankstaus ryto kurorte skamba vaikų juokas. Iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavę vaikai, lydimi savo vadovų, renkasi prie Palangos kurhauzo. Čia jie susipažįsta su animatoriais ir savanoriais, kartu daro rytinę mankštą, įveikia kliūčių ruožą „Linksmieji kalneliai“, žaidžia žaidimus, spalvina svajonių pilis. 10.30 val., daugiau nei pusės tūkstančio vaikų eisena patraukia link jūros tilto. Eidami J. Basanavičiaus gatve, vaikai šventinę nuotaiką skleidžia ir aplinkiniams – skamba dainų posmai, skanduotės. Jūratės ir Kastyčio skvere mažuosius kurorto svečius pasitinka akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ iniciatorius bei globėjas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir kiti svečiai. Kurorto meras visus pakviečia keliauti link Palangos tilto bei įgyvendinti savo svajonę – pamatyti banguojančią Baltijos jūrą.

Palangos tiltą užtvindžiusi vaikų jūra, lydima vadovų bei gelbėtojų, patraukia į paplūdimį. Čia jų laukia ne tik ilgai lauktos pirmosios maudynės jūroje, bet ir kitos atrakcijos – svajonių miesto statyba, žaidimai su vandeniu ir smėliu, spalvotų dulkių fejerverkas ir kitos pramogos.

Akcijos organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras ypač didelį dėmesį skiria socialinei, sveikatingumo bei saugumo prevencijai. Palangos miesto gelbėtojai vaikams pasakoja apie vandenyje slypinčius pavojus, kaip elgtis ir ištikus nelaimei nepasimesti jūroje, kuri ne visada būna gera. Palangos miesto sveikatos biuras su animatorių pagalba moko vaikus kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Po maudynių kultūrinėje pievoje „I love Palanga“ vyksta piknikas ir įvairios pramogos. Palangos pakrančių apsauga vaišina pasienietiška koše, o Laimos Lapkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“ susirinkusiems dovanoja koncertą. Sekmadienį, prieš kelionę namo, mažieji kurorto svečiai šėlsta Palangos vasaros parke, lanko muziejus ir susipažįsta su Palanga.

Siekiant, kad visos Lietuvos vaikai turėtų galimybę pamatyti jūrą, lėšų šiam projektui kasmet skiria Palangos miesto savivaldybė.

Norime pasidžiaugti, jog prie šventės noriai prisideda visa Palanga: LDM Palangos gintaro muziejus, Šunų muziejus, Palangos SC sporto arena, Palangos botanikos parkas, Palangos komunalinis ūkis, Lietuvos paramedikų asociacija, Palangos pasienio užkarda, Palangos miesto policijos komisariatas, Palangos gelbėjimo tarnyba, Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Palangos Senoji gimnazija, V. Jurgučio pagrindinė mokykla, Palangos pradinė mokykla, Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų dalyviai, laikraščiai „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“, bei 30 savanorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kretingos, Gargždų, Palangos.

Vaisius, sultis, vandenį ir kitus skanėstus dovanoja prekybos tinklas LIDL, NORTE vanduo, Žemaitijos pienas, kepykla „Gudobelė“. Gausu ir kitų dovanų: nuo saulės kremus dovanoja „Bioderma“, natūralią kosmetiką ir medžiaginius maišiukus „Aromama“, gerąsias bakterijas „Bifoval“, žuvų taukus „Moller's“, žurnalus vaikams „FLINTAS“, pramogas Palangos vasaros parkas ir iliuzijų namas „Eureka“, o pikniko metu gražiausias savo dainas atliks Laimos Laipkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“.

 

Kviečiame visus prisijungti prie šios gražios iniciatyvos:
- tapti šventės savanoriu;
- prisidėti finansiškai;
- dovanoti pramogas ar užkandžius vaikams.

 

Kontaktinis asmuo: kultūrinės veiklos vadybininkė Rūta Jonaitytė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 867574948.

 

KURHAUZO NYKŠTUKAS

 

,,Kurhauzo nykštukas" - vienintelis vaikų teatro festivalis gyvuojantis Palangoje jau trečius metus. Ši
Festivalio tikslas – vaikams suteikti progą tobulėti ir pažinti save per kuo įvairesnį profesionalų teatro meną.
Festivalyje galima susipažinti su įvairiais žanrais: nuo baleto, šokių ir lėlių
teatro, muzikinių spektaklių iki teatro kūrybinių laboratorijų. Stengiantis, kad programa būtų priimtina kuo platesnei vaikų ir šeimų auditorijai. Minint tarptautinę teatro dieną, skatinama vaikus susipažinti su menu, edukacijomis ir įsitraukti į kultūrinę veiklą. Taip pat įtraukti vaikus, kurie neturi galimybės dalyvauti tokiose edukacijose. Teatro festivalis skatina vaikus
su tėvais praleisti daugiau laiko kartu.
Atsinaujinusi, auganti ir vis besikurianti Palangos kultūros ir jaunimo centro erdvė kviečia mažuosius žiūrovus ir jų šeimas vėl susiburti į istorinį pastatą - Kurhauzą.
Projekto tikslinė auditorija vaikai nuo 0 iki 14 metų ir jų šeimos.
Projekte dalyvauja profesionalūs teatrai iš Lietuvos.


2019 m. edukacinis leidinys vaikams apie Kurhauzą ir jo šeimą grafus Tiškevičius, vaikus pažindino su Palangos miesto istorija, ir patiems kūrybiškai per teatro prizmę leido fantazuoti, kurti savo teatrą. Šiais metais didinsime tiražą, kadangi auditorija didėja, o kartu su projektu norime ir toliau šviesti vaikus ir jų šeimas apie Kurhauzą, Palangą pasitelkiant teatrą.

Projektas atskleiia didžiulį profesionalaus meno poreikį vaikams, Palangos mieste, o ypač ne sezono metu. Norima skatinti vaikus ir šeimas kuo labiau domėtis, susipažinti ne tik su tradiciniu teatru, bet it šiuolaikinio šokio spektakliais,aplankyti įvairias kūrybines laboratorijas, supažindinti su šiuolaikinėmis tendencijomis.

Kontaktinis asmuo: kultūrinės veiklos vadybininkė Rūta Jonaitytė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 867574948.

 

FESTIVALIS „1000 saulių“

Pasaulyje ir Lietuvoje vis labiau populiarėja rūpintis savo sveikata, vidine ir išorine darna bei kūrybine išraiška. Aktyvi jaunimo komanda iš Palangos ir sostinės kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centru nuo 2016 m. organizuoja nemokamą sveikatingumo festivalį „1000 saulių“ Šventojoje. Kaip teigia organizatoriai, Šventosios kurortas - puiki vieta tokiai veiklai - pušys, šiltas smėlis ir kvapnus jūros oras savaime sukelia pozityvią nuotaiką ir leidžia atsipalaiduoti.

Sveikatingumo festivalis rengiamas rugpjūčio mėn. prie lankytinos vietos - „Žemaičių Alkos“. Festivalis po atviru dangumi sutraukia daugiau nei pusę tūkstančio bendraminčių, kurie siekia susipažinti su įvairiomis savijautą gerinančiomis praktikomis, meninėmis veiklomis. Festivalyje vyksta sveikuoliška mugė, koncertai, edukacinės dirbtuvės jaunimui ir vaikams. Visi mokytojai dalinasi savo žiniomis nemokamai ir savanoriškai.

Festivaliui įgavus pagreitį 2019 metų vasario mėnesio Palangoje ir Šventojoje startavo naujas projektas „1000 saulių susitikimai“. Renginiai skirti ne tik įgyti žinių, bet skirti laiko sau, susitikti su savo vidine erdve, jausmais, rasti įtampas ir jas atsipalaiduoti. Pirmas projekto susitikimas, sutraukęs pilną salę dalyvių įvyko vasario pabaigoje. Renginio dalyviai išgirdo ilgamečio savižvalgos, meditacijos mokytojo Tado Kazlausko – ZenSho istoriją, sužinojo ir išbandė keletą meditacijos metodų. Šventojoje kovo ir balandžio mėnesio penktadieniais buvo galima apsilankyti tradicinės jogos pamokose, sutraukiančiose vietos bendruomenę. Projekto metu pristatomi ir vietos jaunimo startuoliai - kovo viduryje Palangos jaunimo erdvėje „Be stogo“ savo veiklą pristatė studijos „Aštuvisa“ įkūrėja Loreta Bočkienė. Balandžio mėnesį vyko net dvi juoko juokos pamokos su profesionaliomis jogos trenerėmis iš Klaipėdos - Jolita Benetiene ir Andželika Drungiliene. Taip pat į projektą įtraukiami ir specialių poreikių turintys bendruomenės nariai. Balandžio 17 d. būtent jiems vyko garso terapija, kurią pravedė perkusininkas, muzikantas Linas Švirinas. Gegužės ir birželio mėnuo buvo skirtas šokiui, judesio terapijai, kontaktinei improvizacijai.

Jaunimo organizuojamą projektą „1000 saulių“ 2019 m. rėmė Europos solidarumo korpusas ir Palangos miesto savivaldybė. 2016 m. projektas startavo laimėjus Lietuvos Olimpinio komiteto konkursą „Išjudink save“.

Visą informaciją apie projektą galima sužinoti socialiniame tinkle facebook.com, „1000 saulių“ puslapyje.

Kontaktinis asmuo: kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė, el. p. projektaiŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 868845727.

 

Dokumentinis filmas VĖJŲ ŽEMĖ

Palangos kultūros ir jaunimo centro etnografei Zitai Baniulaitytei ir kultūrinės veiklos vadybininkei Monikai Jarulytei 2015 m. kilo idėja sukurti dokumentinį filmą apie Šventosios miestelio senuosius gyventojus, kilusius iš Latvijos dar vadinamus kuršininkais.

Filmo kūrybiniai darbai įpusėjo antroje 2015 m. pusėje ir pasibaigė 2016 m. balandžio mėnesį. Kūrybinę komandą sudarė jauni kino profesionalai, entuziastai, savanoriai, VšĮ „Kakava“ atstovai. Filmo režisierius – Ernestas Samsonas, prodiuseriai – Viktorija Jonkutė, Monika Jarulytė, Ieva Kuzmaitė, Simonas Naudžius.

Filmas jausmingai ir originaliai pasakoja apie pajūrio miestelį Šventąją ir jame įsikūrusią nykstančią Lietuvos Latvių bendruomenę. Kaip teigia kūrėjai, tai mažai kam bežinoma šios buvusios žvejų gyvenvietės istorijos dalis, liudijama paskutiniųjų senosios kartos kuršių palikuonių lūpomis. Taip pat verta paminėti, kad Šventoji kaip ir Palanga iki 1921 m. priklausė Latvijai, todėl šiame miestelyje išliko daug latviškos kultūros pėdsakų.

Filmo veikėjai – Šventosios gyventojai, miestelio svečiai, kuršių draugijos nariai. Kuršių kultūros draugiją 1992 metais įkūrė Šventojoje ir aplink Šventąją gyvenantys kuršių palikuonys, latviai ir jiems prijaučiantys. Tuomet ją sudarė daugiau nei 70 narių. Draugijos pirmininku buvo išrinktas Mikelis Balčius.

Daugiausia darbų nuveikta per pirmuosius penkerius gyvavimo metus – paminėtos visos kalendorinės etnokultūrinės šventės, kartu su Vilniaus bei Klaipėdos universitetų ir Liepojos pedagoginės akademijos dėstytojais bei studentais surengtos penkios etnografinės ekspedicijos.

Šiuo metu draugijos veikla apsiriboja bendrais renginiais kartu su Šventosios seniūnijos bendruomene ir Rucavos seniūnijoje veikiančiomis kultūrinėmis draugijomis.

Filmas „Vėjų žemė“ apkeliavo daugelį Lietuvos ir Latvijos miestų, festivalių, kino teatrų. Filmas vyksta lietuvių ir latvių kalba, gali būti rodomas su lietuviškais, latviškais arba angliškais subtitrais.

Filmo trukmė – 51 min.

Projektą parėmė Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau info apie filmą:http://vejuzeme.lt/

https://www.youtube.com/watch?v=jm50Gs6hUDM (latvių kalba)

Ištraukos iš filmo:

https://vimeo.com/219832492

https://vimeo.com/219835308

https://vimeo.com/219835735

Esant poreikiui, filmo komandą galima pasikviesti į norimą vietą ir surengti filmo peržiūrą.

Kontaktai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Foto galerija čia

JURGI, PAIMK RAKTUS

Dažnas folkloro puoselėtojas Lietuvoje žino, kad pasveikinti pavasarį, sutikti Jurgines jis turiningai gali Palangoje – čia jau seniai rengiamos tradicinės Jurginių šventės.

Švenčių „Jurgi, paimk raktus“ organizatorė – Palangos kultūros ir jaunimo centro etnografė Zita Baniulaitytė.

2011 m. surengtas tarptautinis Jurginių papročių festivalis. Tarptautiniame festivalyje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, net 26 kolektyvai. Tai bretonų folkloro kolektyvas iš Prancūzijos, Rucavos ir Bartos etnografiniai ansambliai iš Latvijos,  didelis būrys Lietuvos etnografinių ansamblių ir folkloro kolektyvų.

Projekto organizatoriai kiekvienais metais siekia supažindinti žiūrovus su šios pavasario šventės papročiais, tęsti tradicijas ir puoselėti bendradarbiavimą su folkloro, etnografiniais kolektyvais iš visos Lietuvos ir užsienio. Todėl šventės metu vyksta ne tik pramogos, koncertai, bet ir edukacinė programa skirta visai šeimai.  Taip pat renginio metu dalyvauja kulinarinio paveldo atstovai, tautodailininkai, kurie viešai atskleidžia savo meistriškumo sugebėjimus. Vyksta įvairūs žaidimai, varžytuvės, parodos, viena iš linksmiausių tradicijų – naktišokiai. Kiekvienais metais šventė nepraeina be simbolinės Jurgio raktų paieškos, dažniausiai į šią veiklą įtraukiami raiteliai, folkloro ansamblių dalyviai, veiksmas vyksta parke, netoliese Birutės kalno. Šventė taip pat neapsieina ir be drakono simbolio, vienais metais tai – ugnies skulptūra iš nendrių ir šieno, kitais metais  tai – gyvų žmonių grandinė. Organizatoriai kasmet ieško naujų išraiškos priemonių, nors temos ir tradicijos išlieka.

Jurginėse 2017 m. dalyvavo šie folkloro ansambliai: „Poringė“, „Nalšia“, „Ratilio“, „Labingis“ iš Vilniaus; „Pulkelis“, „Raskila“ iš Panevėžio; „Linago“ iš Kauno; „Verpeta“ iš Kaišiadorių; „Salduvė“ iš Šiaulių; „Alksna“ iš Mažeikių, Palangos ansambliai „Kikilis“, „Mėguva“.

Daugiau info apie Jurginių papročius ir šventę „Jurgi, paimk raktus 2013“: http://samogitia.mch.mii.lt/ZZ_2013_2/ZZ_2013_2_geras_2-5g.pdf

„Jurgi, paimk raktus 2017“: http://www.palangostiltas.lt/tradicine+jurginiu+svente+kviete+jurgi+paimti+raktus+o+dalyvius++linksmintis,7,2,7720.html

Akimirkos iš Jurginių šventės 2017 čia

SU JŪRA DAINUOK

Lygių balsų chorų šventė „Su jūra dainuok!“ pirmą kartą surengta Palangoje 1999 m.

Palangos kultūros ir jaunimo centro meno vadovo Rimgaudo Juozapavičiaus iniciatyva šventę vėl pradėta rengti kurorto šventės „Myliu Palangą“ metu, 2013 m. gegužės mėnesį.

Šventė trunka vieną dieną, joje dalyvauja nuo 200 iki 300 chorinio dainavimo mylėtojų. Atlikėjai dainuoja bendrus kūrinius, kūrinius su akompanimentu ir „a cappella“. Pasirodymai  vyksta įvairiose miesto erdvėse, bet jau keletą metų nusistovėjusi koncertų erdvė – centrinė miesto aikštė.

Kolektyvai išreiškia didelį norą atvykti į Palangą ir pristatyti savo veiklą. Šventės programos sudarytojai siekia, kad kiekvienais metais dalyvautų bent keletas naujų kolektyvų iš skirtingų miestų.

2017 m. festivalio akimirkos: https://www.youtube.com/watch?v=iTrAzKr3dOQ

Foto akimirkos iš chorų šventės "Su jūra dainuok!"

JONINĖS PRIE JŪROS

2013 m. Palangai tapus Lietuvos kultūros sostine, Palangos kultūros ir jaunimo centrui kilo idėja, kad Šventosios miestelis galėtų tapti Joninių sostine. Nuo tada Šventojoje pradėta organizuoti didelė ir įspūdinga Joninių šventė. Kiekvienais metais tiksli šventės lokacija ir turinys šiek tiek keičiasi, tačiau tradiciniai momentai išlieka. Dėmesys skiriamas Joninių atributikai – ąžuolo vainikams, vandens ir ugnies temai, folkloro šokiams ir dainoms, šventę vainikuoja vakaro koncertai ir fejerverkai.

2017 m. renginys vyko Šventosios centre – rekonstruotoje Jūros gatvės dalyje. Penktadienį čia  šurmuliavo kermošius „Jono vaišės“, pavakare į koncertą pakvietė Palangos meno kolektyvai. Taip pat veikė kūrybinės dirbtuvės vaikams bei jaunimui „Miško stebuklai“. Kad Joninių švęsti susirinktų įvairaus amžiaus pramogautojai, organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras  pasirūpino ne tik tradicinėmis Joninių atrakcijomis, bet ir jaunimą sudominsiančia programa – į koncertą buvo pakviestos grupės „Biplan“ bei „Baltasis kiras“. Birželio 23 d. Šventojoje buvo galima pasigrožėti vietos gyventojos Agnės Dragūnaitės dailės ir batikos darbais – veikė paroda „Vidinė Visata“ (Šventosios g. 1). Scenoje nuo 18 val. vyko Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvų koncertas „Joninių naktis“, kurio metu publiką linksmino ansambliai „Eldija“, „Bočiai“, „Guboja“, „Banguolis“ ir Palangos kamerinis choras. Koncerto metu buvo sveikinami visi į Šventąją tądien atvykę Jonai ir Janinos (sveikinimai numatyti 20 val.), grojo Palangos orkestras. Likus maždaug pusvalandžiui iki vidurnakčio, pėstieji patraukė šventine eisena Jūros ir Prieplaukos gatvėmis link Šventosios upės žiočių. Tuo pačiu metu nuo Beždžionių tilto link upės intako į jūrą, Šventąja plaukė žvejų, muzikantų, gyventojų, svečių valtys. Reginys buvo įspūdingas: valtyse degė šventiniai fakelai, o merginos plukdė vakare nusipintus vainikėlius. Vidurnaktį dangų nušvietė fejerverkas. Pasak organizatorių, šį reginį patogiausia buvo stebėti pajūryje. Šeštadienio rytas taip pat nešykštėjo renginių: prie Šventosios intako į jūrą (Prieplaukos g. pabaigoje) ėmė rinktis jogos ir sveikatingumo festivalio „1000 saulių“ dalyviai. Masinis saulės pasveikinimas vyko lygiai vidurdienį, o po to prasidėjo įvairios mankštos, parodos, atsipalaidavimo praktikos, meno terapijos, kūrybinės dirbtuvės, muzikiniai pasirodymai.

„Joninės prie jūros 2017“ ir festivalį „1000 saulių“ rėmė Palangos miesto savivaldybė.

Prisiminimai iš 2013 m.: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/39301

Prisiminimai iš 2014 m.: https://www.youtube.com/watch?v=R4GtRvLANXs

Prisiminimai iš 2015 m.: https://www.youtube.com/watch?v=Rhs6W9DE9dg

Prisiminimai iš 2016 m.: https://www.youtube.com/watch?v=95mq_GoIpIs

Prisiminimai iš 2017 m.: https://www.youtube.com/watch?v=nRJVQWpEGqk

https://www.youtube.com/watch?v=7uTGtd_DM4Y

Foto akimirkos iš renginio "Joninės prie jūros 2017" čia

MEISTARNĖ 2017

Eksperimentinė Palangos amatų studija, skirta tautinio kostiumo metams

Palangoje 2017 m. rugpjūčio 1 - 30 d. kultūros bare „Kablys“ vyko eksperimentinė Palangos amatų studija „Meistarnė“, skirta tautinio kostiumo metams. Projektą - studiją inicijavo PKJC etnografė, folkloro ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė,  įgyvendino - Palangos kultūros ir jaunimo centras. Amatų studijoje vyko įvairios edukacinės veiklos, koncertai ir parodos.

KONCERTAI. Folkloro ansamblis „Mėguva“ paskelbė studijos pradžią ir pristatė koncertinę programą „Mūsų pastraje“.

EDUKACIJA. Visą mėnesį vyko edukacinės programos: tautinių kostiumų audimas ir siuvimas, riešinių mezgimas, lėlyčių rišimas, medžio drožyba.

INTERAKTYVUS ŽAIDIMAS. Daug dėmesio sulaukė interaktyvus žaidimas - fotoveidrodis „Pasimatuok tautinį kostiumą“. Fotoveidrodis suteikė galimybę išvysti kaip atrodytumėte su įvairiais tautiniais drabužiais. Specialios įrangos pagalba sukurtos nuotraukos atkeliaudavo kiekvienam asmeniui į jo elektroninį paštą. Tai labai reta ir įdomi galimybė.

SEMINARAI. Amatų studijoje vyko įvairūs seminarai: „Tautinių marškinių siuvimas“, „Moteriškų tautinių kostiumų subtilybės gamintojams“, „Ornamentų simbolika“, „Tradiciniai ornamentai + šiuolaikinis dizainas su Jolanta Rimkute (LT identity)“, „Riešinių mezgimas“, „Delmonų siuvimas“, „Juostų audimas“, Vyriškų tautinių kostiumų subtilybės gamintojams“, „Siuvinėjimo dygsniai ir jų pritaikymas tautiniame kostiume“, „Naginių raukimas“, „Klumpių drožimas ir šiuolaikinių „medpadžių“ kūrimas“.

EKSPOZICIJOS. Visą mėnesį veikė meno meistrų ir tautodailininkų darbų ekspozicijos. Buvo eksponuojami tautiniai kostiumai, riešinės, tautodailininkės T. Žulkienės audiniai, tautodailininkų L. Žulkaus, A. Žulkaus ir G. Venckaus medžio drožiniai, tautodailininkės I. Kvedarienės medžio raižiniai, A. Bukauskienės tekstilės kompozicijos.

Projektas susilaukė didelio dėmesio iš Palangos gyventojų ir svečių.

Projektą rėmė Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Akimirkos iš "Meistarnės" 2017 m.

Puslapis 1 iš 2