Renginių kalendorius

Š.m. balandžio 9 d. 18 val. „Muzikos vakarai kurhauze“ kviečia į jausmingą muzikos kelionę su pianistu Gabrieliumi Alekna (JAV) ir baritonu Modestu Sedlevičiumi (Vokietija)
Antradienis 09 Balandis 2019, 06:00pm
Peržiūros : 265
patalpino Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Jausmams ir dainoms – nevisada reikalingi žodžiai, tad muzikinę kelionę pradės F. Mendelssohno „Dainos be žodžių“ fortepijono solo, kurią žodžiais, muzika, bei jausmais palydės R. Šumano dainų ciklas „Poeto meilė“. Suvilioti temperamentingų B. Bartoko „Rumunų šokių“ fortepijonui, drąsiai, melancholiškai, bei nuoširdžiai skrisime su G. Faure dainomis išgirsti S. Rachmaninovo religingas, audringas, bet kartu trapias melodijas... Sielą nuramins lakoniškos ir egzotiškai melodingos B. Bartoko „Vengrų liaudies dainos“ fortepijonui, jas svajingai pakeis Lietuvos gamta J. Gruodžio dainose. Su saulėtomis, karštomis P. Tosti serenadomis mylimajai užbaigsime „poetų meilę...“.

Garsus pianistas ir dirigentas Danielis Barenboimas GABRIELIŲ ALEKNĄ pavadino “ypač talentingu pianistu ir muziku”. Gabrielius Alekna yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių minėtini Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), L.V.Bethoveno (Austrija), M. K. Čiurlioniobei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. Pianistas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. L. Drąsutienės fortepijono klasėje, o nuo 1996 m. – Džulijardo mokykloje Niujorke, prof. J. Lowenthalio klasėje. G. Alekna – pirmasis iš lietuvių, į šią garsiąją mokyklą priimtas skiriant visą stipendiją. 2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas Džulijardo mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis. Gabrielius Alekna yra grojęs su Vienos radijo simfoniniu, Džulijardo, Adelphi universiteto ir “New Amsterdam” (visi trys Niujorke), Wartburgo (Ajovos valstija), Bilkento (Ankara,Turkija), Baltarusijos valstybiniu simfoniniais orkestrais, bei su visais pagrindiniais Lietuvos orkestrais.

Baritonas MODESTAS SEDLEVIČIUS yra vienas  ryškiausių savo kartos Baltijos šalių dainininkų operos scenoje, ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas. Dainininkas yra Virgilijaus Noreikos dainavimo konkurso Vilniuje (Lietuva), tarptautinių konkursų Imlinge (Vokietija), "Das Lied" Heidelberge (Vokietija), J. Brahmso Portšache (Austrija), moderniosios muzikos konkurso Karlsruhe (Vokietija), bei konkurso "Vokietijos romantizmas dainose" Moerse (Vokietija)diplomantas ir laureatas. Modestas Sedlevičius dainavimo studijas pradėjo Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, kur mokėsi pas Deividą Staponkų. 2011 – 2015 metais mokėsi ir baigė bakalauro studijas muzikos ir teatro universitete Manheime pas prof. Rudolf Piernay. Nuo 2016 m. studijuoja magistrantūros studijų programą pas prof. Snežaną Stamenković. Iš teatro "La Scala" akademijos Milane laimėjo stipendiją ir 2015 – 2016 metais tobulinosi Italijoje. 2017-2018 metų sezoną Modestą Sedlevičių buvo galima išgirsti ne tik Vokietijoje, bet ir kitose šalyse:„Die tote Stadt“, W.E. Korngold „Reisopera“ Olandijoje, „La Boheme“ G. Puccini, „Der Freischüty“ C.M. Weber, „Orfeo ed Euridice“  C.W. Gluck,  „Gut Immling“ festivalyje, „Die Katze Ivanka" M. Matesic, Baden-Baden festivalyje, "Il barbiere di Siviglia" G. Rossini,  „Müchener Kammeroper“ Miunchene, LNOBT Lietuvoje, bei koncertuose Estijoje.

Bilietus galite įsigyti ČIA. Kaina 15 Eur.