Gamtos ir Jurginių papročių festivalis Palangoje „Jurgi, paimk raktus” 2023

20180421_162257

2023-04-07

#jurginės2023

Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. 🌱☘️🌿 Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.

🌱 33-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 21-23 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje.

🌱 Dabartinių Jurginių pagrindas – iš seniausių laikų likę ir šiandien vietos išskirtinumą parodantys papročiai: iškilmingos eitynės iki Birutės kalno, pamaldos prie Šv. Jurgio koplyčios, žirgų pasirodymai, tikėjimas, kad smagiai pagarbinus Šv. Jurgį kovotoją, ne tik žemdirbių globėją, nugalimas ligų, bado ir kitų negerovių drakonas, o Jurginių giesmės, dainos, rateliai turi magiškos galios.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė.

Dalinamės gamtos ir Jurginių papročių festivalio Palangoje „Jurgi, paimk raktus” 2023 programa 👇

Kad svetainė veiktų tinkamai, naudojame slapukus. (daugiau informacijos)

Šio tinklalapio slapukų nustatymai yra nustatyti „leisti slapukus“, kad galėtumėte gauti geriausią naršymo patirtį. Jei toliau naudosite šią svetainę nekeisdami slapukų nustatymų arba paspausite toliau „Sutinku“, jūs sutinkate su tuo.

Uždaryti